Ağız kokusunun önemli 4 nedeni
 Ağız kokusunun önemli 4 nedeni

Ağız kokusunun 4 nedeniAğız kokusu, korkulu rüyanız olmaya devam ediyorsa bu korkulu rüyanın nedenlerini bilmeniz de fayda var!

1.Yemekler:

Yemek yedikten sonra dişler arasında kalan besin parçaları ağız kokusuna neden olabiliyor. Ayrıca soğan, sarımsak gibi uçucu yağlar içeren besinler de koku oluşturabiliyor. Bu besinler sindirildikten sonra içeriğindeki yağlar dolaşım sistemi tarafından ciğerlere taşınıyor ve nefes yoluyla dışarı veriliyor. Soğan ve sarımsak 72 saate kadar koku yapabiliyor.

2. Diş problemleri ve ağız hijyeni eksikliği:

Dişler her gün fırçalanıp, diş ipiyle temizlenmediğinde bakteriler ağızda birikiyor ve hidrojen sülfür yayarak kötü kokuya neden olabiliyor.

3. Ağız kuruluğu:

Ağzı temizleyen ve nemli tutan salya eksikliğinde ölü hücreler dil ve damaklarda birikiyor ve kokuya neden oluyor. Bu tip ağız kokusu genelde sabah uykudan uyanıldığında ve sıklıkla ağzı açık uyuyan kişilerde görülüyor.

4. Hastalıklar:

Akciğer ve sinüs enfeksiyonları, metabolik hastalıklar, böbrek hastalıkları, diyabet, kronik reflü gibi hastalıklar da çeşitli şekillerde ağız kokusuna neden olabiliyor.

Kaynak:Milliyet.com.tr

8756496351544292938 3956942755059609010?l=www.ciltvemakyaj Ağız kokusunun önemli 4 nedeni

 Ağız kokusunun önemli 4 nedeni

Popularity: unranked [?]

sponsorlu bağlantılar

Bu yazılarda ilginizi çekebilir

İlgili kategoriler0 yorum:

Yorum Gönder

Ağız kokusunun önemli 4 nedeni Yazısı 2010 Ağız sağlığı kategorisi altında | yorum yok 1 Tem sponsorlu bağlantılar - "Ağız sağlığı"
top