Kendi ağız kokunuzdan rahatsızımı oluyorsunuz? İnsanlar sizinle konuşurken uzak durma ihtiyacı hissediyorsa hemen ilgili yerlere başvurup kokuya neden olan sorununuza çözüm aramalısınız.
Ağız kokunuzun kötü olduğunu anlamak zor değildir. Bir yakınızız veya eşinize sorarak örgene bilir veya tıbbi yardım alarak makineler aracılığı ile bunu örgene bilirsiniz. Bu işlem için geliştirilmiş kromatoğraflar ve özel sülfür monitörleri var bu cihazlar nefesin yapısını net olarak gösteriyor.

Agiz Kokusu

Halitozis olarak ta bilinen bu hastalık ağızda bulunan bakterilerin hidrojen sülfür içerikli ürünlerinden meydana gelir. Ağız sağlığına ve hijyenine dikkat etmeyen kişilerde hidrojen sülfür üreten bakteri sayısı artar ki buda rahatsız edici bir kokuya yol açar.

Nefesinizin kötü kokması genelde ağız içinde meydana gelen enfeksiyon, dişeti hastalığı veya ağızda kalan yiyecek artıklarının ağzınızda birkaç saat ten fazla kalmasıyla artan bakteri sayısına bağlıdır.

Fakat koku sadece bu sayılan nedenlerden ötürü değil aynı zamanda akciğer intihabı sinüzit, şeker hastalığı, mide ve bağırsak hastalıklarından da kaynaklana bilir.

Nefesiniz ağzınızın içinden kaynaklanan bir sorundan ötürü kokuyorsa gitmeniz gereken ilk yer bir diş hekimi olmalıdır hekim gerekli tedavileri uygulayacaktır.

8719737647246995656 4342019970641870458?l=nettekidoktorum.blogspot Ağız Kokusunu Önleme

 Ağız Kokusunu Önleme
 Ağız Kokusunu Önleme

 Ağız Kokusunu Önleme

Popularity: unranked [?]

sponsorlu bağlantılar

Bu yazılarda ilginizi çekebilir

İlgili kategoriler0 yorum:

Yorum Gönder

Ağız Kokusunu Önleme Yazısı 2010 Ağız sağlığı kategorisi altında | yorum yok 1 Tem sponsorlu bağlantılar - "Ağız sağlığı"
top