kotu agiz kokusu Ağız Kokusu Nasıl Önlenir? Ağız Kokularını GidermeAğız kokusunun nedenleri nerlerdir ve bu kokuları nasıl önleriz?

1)Dişlerinizdeki çürükler ve diş eti itihapları ağız kokusunun önemli sebeplerindendir. Kendinizde böyle bir durum varsa mutlaka bir diş doktoruna gidin ve bu sorununuzu halledin.

2) Ağız içindeki eskimiş köprü ve diş protezleri zamanla gıda birikmesine yol açacağından kötü kokulara sebep olabilir. Ağzınızda bulunan eksik dişlerin boşluklarında da gıda birikmelerinden dolayı koku olabilir. Yine bunlar için de uygun tedavi yöntemleri yapılmalı.

3) Ağızınızın kuru olması ağız kokusuna sebep olur. Sakız çiğneyerek ağzınızda tükrük miktarını arıtrabilir ve bunun önüne geçebilirsiniz.

4) Yiyecek ve içeceklerinizde tarçın kullanın. Tarçın Ağıdaki mikroorganizmaları önleme özelliğine sahiptir.

5) Vücudunuzda su eksikliği olmasın. Günlük yeteri miktarda suyunuzu mutlaka alın.

6) Hastalıklardan veya başka sebeplerden dolayı burnunuz tıklalı kalmayın ve bu durumda uyumayın. Nefes borunuz ve ağzınızda kuru bir ortam oluştuğunda bu durum mikroorganizmalar için uygun bir yaşam ortamı olur.

7) Yediklerinizi iyi çiğneyin. Bu davranış ağzınıda daha fazla tükrük salgılanmasına ve daha az besinin ağzınızda kalmasına sebep olur. Ayrıca iyi çiğneme hareketleri ağızdaki mikroorganizmaların mideye giderek buradaki asitlerle yok olmasını sağlar.

8) Diş ipi kullanarak fırçanızın ulaşamadığı yerleri de temizleyin. Örneğin diş aralarında besin parçaları kalmasın.

9) Ağız kokularının önemli bir sebebi de sigaradır. Sigara içmeniz ağız kuruluğuna neden olur, dişlerin sararmasına neden olur. Böylece sigara ağız kokularını ve kötü görüntüleri de beraberinde getirir.

8710822097686622237 8987303209915414668?l=iksiri.blogspot Ağız Kokusu Nasıl Önlenir? Ağız Kokularını Giderme

Popularity: unranked [?]

sponsorlu bağlantılar

Bu yazılarda ilginizi çekebilir

İlgili kategoriler0 yorum:

Yorum Gönder

Ağız Kokusu Nasıl Önlenir? Ağız Kokularını Giderme Yazısı 2010 Ağız sağlığı kategorisi altında | yorum yok 12 Nis sponsorlu bağlantılar - "Ağız sağlığı"
top